Sirkelerimizin Üretim Süreci

Organicha Doğal Sirkelerinin üretimine dair siz değerli müşterilerimizi kısaca bilgilendirelim.

Sürecimiz şu şekilde işlemektedir.

1-Sirkesi Yapılacak Bitkilerin Toplanması/Depolanması

Alıç, yeşil ceviz, yeşil kozalak, incir, mahlep, tarçın, elma, lavanta, enginar, nar, zerdeçal, yeşil çay, yaban mersini, kızılcık, böğürtlen, kayısı, kiraz, vs. gibi bitkilerin/meyvelerin/sebzelerin; en uygun zaman diliminde hasatları sonrasında, ilgili bitki/meyve/sebze için Türkiye ‘nin en uygun bölgesinden temin edilmesi ile başlayan ilk sürecimiz; toplanan ürünlerin depolarımıza alınması, ayıklanması, temizlenmesi, yıkanması aşamaları ile devam etmektedir. Bu aşama sonrasında fermantasyon sürecine hazırlıklar başlar.

2-Sirke Üretimine Geçiş ve Fermantasyonun Başlaması

Depolarımızdan çıkarılan bitki/meyve/sebzeler; her biri için en uygun fermantasyon ortamlarının oluşturulması ile fermantasyon alanına alınmakta ve aylarca sürecek mayalanma işlemleri başlatılmaktadır.

3-Fermantasyon Sürecinin Sonra Erdirilmesi

Yeterli mayalanma ve fermantasyon sonrasında, fermantasyon aşaması sona erdirilmekte ve ilgili ürünlerin ayrıştırılması, karışım olacak sirkelerin karışımlarının hazırlanması çalışmaları yapılmaktadır.

4-Şişeleme ve Paketleme Süreci

Fermantasyon süreci biten ve tüketime hazır hale gelen sirkelerin; şişelenmesi ve paketlenmesi süreci başlamaktadır. Bu süreçte; güneş ışığından etkilenmeyen özel cam şişelere dolum yapılmaktadır.

5-Bekleme Süreci

Paketlenen ve şişelenen sirkelerimiz, son bir kez daha beklemeye alınmaktadır. Yeterli bekleme süresi ile birlikte artık satışa hazır hale gelen ürünlerimiz; e ticaret sitemiz ve ofisimizden satışı yapılmaktadır.

Değerli ziyaretçilerimiz lütfen unutmayınız !

SİRKE SON KULLANMA TARİHİ OLMAYAN BİR ÜRÜNDÜR !

Tüm bu süreçlerin ardından, toplamda minimum 6 ay gibi bir süre sonrasında sirkelerimiz sizlere ulaşmaktadır. Sirke alırken lütfen bu sürenin ne kadar olduğunu dikkate alınız.

Saygılarımızla;

Organicha